Zeybek Sanat Akademisi Satranç Kursu / Buca

Kurs Yeri : Buca Şube

Kurs Merkezi : Buca Şube

Zeybek Sanat Akademisi

Satranç Kursu

220/21 Sokak No:92 Çamlıkule Mah. Buca - İZMİR
0 537 774 8 488
https://www.zeybeksanat.com/
0 Yorum
0 Beğeni

Her ebeveyn çocuğunun zihinsel ve bedensel gelişiminin olumlu yönde ilerlemesini ve gelişmesini istemektedir. Bu sebeple, bek çok anne baba, çocuğunu ya sportif ir faaliyete ya da sosyal bir faaliyete çocuk yaşta iken yazdırmakta ve eğiti aldırmaktadır. Buradaki amaç kesinlikle, çocuğun zihinsel ve bedensel gelişiminin yanında, sosyal ve kültürel bir çevre edinmesi, yeni insanlar tanıması, iyi iletişim kurması gibi özelliklerin daha hızlı ve pozitif yönde gelişmesini istemektir. Satranç sporunun bu düşüncede yeri oldukça farklıdır. Çünkü satranç ve bireysel yaşamın arasında akıl almaz derecede pozitif benzerlikler vardır. Satranç kesinlikle toplum ve toplumun yaşamından uzak olarak ortaya çıkmamıştır. Tamamen bireyin doğasında olan ve birbirine benzerlikleri oldukça yakın olan bir spor dalıdır. Satranç aslında, yaşamda var olan strateji ve mücadelenin, bir tahta üzerinde oynanan bir biçimidir.

Satranç sporunun, yaşam ile ilgili olan benzerlikleri ne derseniz, satranç oyununda geçerli olan ve stratejik olarak önem arz eden her hamlenin, insanın yaşamının tüm evreleri boyunca uygulayacağı taktiklerle benzer olduğunu göreceksiniz.  Satranç kesinlikle bir oyun olarak yalnız düşünülmemeli, aksine, bir mücadele ve strateji uygulaması, birikim ve felsefesi ile beraber öğretilmeli bu şekilde kavranmalıdır.

Satranç sporunun aslında bir yaşam sporu olduğunu düşündüğümüzde, çocuklarımızın gelişimini olumlu yönde arttırmak ve yaşamsal stratejilerini, profesyonel stratejilerini belirlemede önemli yer tuttuğunu ön görmemiz hiç zor değildir. Yapılan tüm bilimsel çalışmalarda, hayatın bir simülasyonu olarak görülen satranç sporunun, çocuk eğitiminde kalıcı ve pozitif etkilerinin olduğu bilimsel olarak ispat edilmiştir. Tamamen konsantrasyon, ileriyi düşünme, karşı atakları ve size sunulacak stratejinin üzerinden gelip pek çok adım ötesinde pozitif katkı sağlayacak stratejilerin belirlenmesi gibi birey yaşamında olumlu katkı sağlayacak pozitif yönlerin gelişiminde satranç oldukça önemli yer tutmaktadır.

İzmir satranç kursu bünyesinde hizmet veren Zeybek Sanat olarak bizler, çocuklarınızın psikomotor gelişiminden, bireysel hayatlarının hazırlanmasına kadar pek çok alanda hizmet vermekteyiz. Uzman eğitimci kadromuz, profesyonel düşünme ve hayata değer katma ile ilgili olan düşünce ve felsefe yaklaşımımız sayesinde, çocuklarınızın hayatlarını sizler anne baba olarak hazırlarken, bizlerinde sizin çocuklarınızın gelişiminde katkı sağlayabilecek olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Modern ve çağın gerekliliklerine göre hazırlanmış satranç sınıfımızda, çocuklarınız kendi yaş gruplarında katılımcılar ile oldukça üst düzey performans ve başarı elde etmiş uzman eğitmenler ve yöneticiler sayesinde, hem satranç sporu hakkında oldukça fazla bilgi ve beceri edinecek, hem de hayatlarının pozitif yönde ilerlemesi anlamında, stratejilerinin yönelimini belirleyebileceğiz.

İzmir satranç kursu, çocuklarınızın psikomotor gelişimi, strateji yönetimi, hayatta daha başarılı olması için gereken yol haritasının ve gelecek adımlarının atılmasında önemli başarılar elde etmiş ve kaliteli çalışmalar ortaya çıkartmıştır. Böylelikle, sizler de gönül rahatlığıyla çocuklarınızın ileriye dönük hayatlarını şekillendirmelerinde uzman bir ekiple çalışabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için, merkezimizle irtibata geçebilirsiniz. 

 • Sonuç / Sertifikasyon :Kursu Veren İşletmeye Ait Sertifika
 • Yaş Aralığı:Tüm Yaş Seviyelerine Uygun
 • Eğitim Tipi:Tüm Eğitim Tiplerinde Hizmet Verilmektedir (Online / Yüzyüze Evde / Kursyerinde)
 • Kurs Seviyesi:Tüm Seviyelerde Hizmet Verilmektedir (Başlangıç / Orta Seviye / İleri Seviye )
 • Eğitim Süresi:
 • Ücret Tipi:Aylık
 • Fiyat:
 • Klima
 • Merkezi Isıtma
 • Yangın Merdiveni
 • İnternet
 • Park Yeri
Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir.Üye olmak için tıklayın.
0 5 üzerinden
0 kişi puanladı

Bu kursu önerir misiniz?

İşletme Yetkilisine Sorun

Hasan Altıntaş Telefon

0 537 774 8 488
Mesaj göndermek için üye olmanız gerekmektedir.Üye olmak için tıklayın.