Karşıyaka Satranç Merkezi Satranç Kursu / Karşıyaka

Kurs Yeri : Bostanlı Şubesi

Kurs Merkezi : Bostanlı Şubesi

Karşıyaka Satranç Merkezi

Satranç Kursu

1813 sok. No:28 K:1 D:2 Karşıyaka – İZMİR
02323303636
karsiyakasatranc.com
0 Yorum
0 Beğeni

Karşıyaka Satranç Merkezi, Karşıyaka Satranç Kulübünün (2002) devamı olarak 2007 yılında Ozan Çapan tarafından kurulmuştur. Karşıyaka Satranç Merkezi bugüne kadar çeşitli yaş gruplarında yetiştirdiği satranççılarla, Türk Satrancının fabrikası haline gelmiştir. Karşıyaka Satranç Merkezi bünyesinde yetişen birçok oyuncu Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası, Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye Birinciliği, Okullar arası Dünya Şampiyonluğu gibi çeşitli ulusal ve uluslararası şampiyonalarda birçok birincilikler ve dereceler elde etmiştir.

Ozan ÇAPAN tarafından 6 yaşından itibaren sistemli bir biçimde verilen derslerin amacı ilk olarak satran­cı sevdirmek ve ilgi uyandırmaktır. Öğrenmeyi öğrenmek adına önemli adımlar atan öğrencilere eğlene­rek bilgi verilmesi ve disiplinli bir çalışma temposuyla satranç becerilerinin gelişmesi sağlanır. Bu noktada merkezimizin en önemli özelliklerinden biri yeni başlayan ve satrancını geliştirmek isteyenlerden milli takım oyuncularına kadar her seviyeden oyuncunun kendi seviyesini geliştirdikleri Türkiye’nin bu kapsamdaki en sistemli satranç okulu olmasıdır. Her sene burada yetişen öğrenciler satranç oyununa merhaba diyerek Türk satranç altyapısına önemli bir katkı sağlamaktadır.

Karşıyaka Satranç Merkezi’nde programlar hafta içi akşam ve hafta sonu olmak üzere her öğrencin bil­gi düzeyine ve yaşına uygun olarak belirlenmiş ve sınıflar satranç seviyelere göre oluşturulmuştur. Her öğ­rencinin dikkatli bir biçimde takip edilmesi ve ihtiyacı olan ilgiyi görebilmesi için sınıflar satranç seviyeleri­ne ve yaş gruplarına göre en fazla 16 kişi olarak belirlenmektedir. Öğrenciler kendileri için en uygun ders saati ve gününü seçme olanağına sahiptirler.

Karşıyaka Satranç Merkezi olarak derslerimiz öğrencilerin seviyelerine göre planlanmıştır. Buna göre 10 farklı seviye vardır. Her kur programı 4 aylık bir dönemi kapsamaktadır. Öğrenciler satranç eğitimlerini bu programa göre ilerletmedirler. Her öğrenciye satranç merkezimiz tarafından geliştirilen ve ODTÜ Yayıncılık tarafından yayınlanan Okulda Satranç Eğitim Seti’nin eğitim kitapları verilmektedir. Böylece öğrencinin öğrendiği konuyu evde tekrar edebilme ve velinin de hangi dersleri öğrendiğini takip edebilme olanağı sağlanmıştır.

Ayrıca merkezimizde, özel ders ve özel grup oluşturarak ders verilebilmektedir. Bu gruplar ile turnuvalara özel olarak hazırlık yapılmaktadır. Antrenörlerimiz İnternet üzerinden online dersler de vererek öğrencilerimizi takip etmektedir.

Detaylı bilgiyi merkezimizden öğrenebilirsiniz.

 • Sonuç / Sertifikasyon :Herhangi bir belge verilmiyor
 • Yaş Aralığı:Tüm Yaş Seviyelerine Uygun
 • Eğitim Tipi:Tüm Eğitim Tiplerinde Hizmet Verilmektedir (Online / Yüzyüze Evde / Kursyerinde)
 • Kurs Seviyesi:Tüm Seviyelerde Hizmet Verilmektedir (Başlangıç / Orta Seviye / İleri Seviye )
 • Eğitim Süresi:
 • Ücret Tipi:Aylık
 • Fiyat:
 • Klima
 • Merkezi Isıtma
 • Yangın Merdiveni
 • İnternet
 • Park Yeri
Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir.Üye olmak için tıklayın.
0 5 üzerinden
0 kişi puanladı

Bu kursu önerir misiniz?

İşletme Yetkilisine Sorun

Ozan ÇAPAN Telefon

02323303636
Mesaj göndermek için üye olmanız gerekmektedir.Üye olmak için tıklayın.