Barista Akademi Barista Kursu / Ataşehir

Kurs Yeri : Ataşehir Şube

Kurs Merkezi : Ataşehir Şube

Barista Akademi

Barista Kursu

Ferhatpaşa Mah. Samandıra Cad. G-93 Sk. No: 58 Ataşehir / İstanbul

https://baristaakademi.com.tr/
0 Yorum
0 Beğeni

Federal Akademi bölümünde neler var?

Federal Akademi profesyonel barista eğitimi, worksoplar, çeşitli kahve etkinlikleri ve danışmalık gibi birçok alanda hizmet vermektedir. Bu eğitimlerin sonunda hak kazanacağınız sertifikalar size bu alanda çok daha değer katar.

Barista Eğitimi almak size ne kazandırır?

Barista eğitimleri ve diğer tüm eğitimler güncel bilgiler doğrultusunda oluşturulmuş müfredat ile verilir. Profesyonel olarak aldığınız tüm eğitimler sizi bu alanda her zaman daha diri ve güncel tutmaya yönelik eğitimler olur.

Barista Eğitimini neden Federal’den almalısınız?

Her şeyde olduğu gibi eğitimde de tecrübenin rolünün çok önemli olduğunu, fakat tecrübenin yenilikçi ve gelişime açık olmaya engel olmaması gerektiğini savunuyoruz. Federal Akademi kurulduğu tarihten bu yana sayısız profesyonel eğitim vermektedir. İyi bir Barista kahveyi A’dan Z’ye biliyor olmalıdır. Bu eğitimler sonunda hem kahve yapmayı en iyi şekilde öğrenir hem de vizyonunuzu geliştirirsiniz.

Barista Eğitiminde Eğitmenin rolü ne kadar önemlidir ?

Federal Akademi kendi alanlarında uzmanlaşmış tecrübeli eğitmen kadrosu ile çalışmaktadır. Tecrübenin yanında ayrıca yenilikçi ve gelişime açık olması gerektiğine inanıyoruz. Bu alanlarda görev alan eğitmenler de sürekli olarak kendi bilgilerini güncel tutmak için farklı eğitimlere katılırlar. Eğitmenler hakkında daha detaylı bilgiler için EĞİTMENLER kısmına göz atabilirsiniz.

SCA (Speciality Coffee Association) Nedir?

Speciality Coffee Association, Nitelikli Kahve Birliği ile kendini şu şekilde ifade eder: Vizyonumuz : Kahvede mükemmelliği sağlamayı amaçlayan bir otoriteyiz. Misyonumuz : İnnovasyon, araştırma, eğitim ve iletişim ile kahve topluluğunda mükemmelliği yaratmak ve teşvik etmek. SCA; üyeler –kahvede mükemmelliği arayanlar– için ticari bir birliktir. SCA’nin dünyada 70’in üzerinde ülkede, SCA etkinlikleri ve web sitesi ile nitelikli kahve sektöründen insanlarla iletişim ağı oluşturan, kahve konusunda bilgili ve tutkulu, nitelikli kahve sektöründeki son trendleri ve gelişmeleri paylaşan sayısız üyesi bulunmaktadır.


Baristalıkta SCA Sertifikası sahibi olmanın avantajı nedir?

SCA sınavına giren ve başarılı olanlar ilgili SCA sertifikaları almaya hak kazanır. Bu sertifika ile Avrupa’da Barista olarak çalışmak isteyenler, Avrupa’ya eğitim için gidecek ve çalışma ihtiyacı olanlar için iş avantajı sağlar.

Barista Eğitimleri kaç gün sürüyor?

SCA Barista eğitimleri 4 farklı aşamadan oluşuyor. Her eğitim zamanı birbirinden farklıdır. Akademi bölümünde tüm eğitim bilgilerini bulabilirsiniz.

Barista Eğitimleri sadece İstanbul’da mı veriliyor?

Sertifikalı tüm eğitimler şu an için sadece İstanbul’da verilmektedir.

 • Sonuç / Sertifikasyon :Kursu Veren İşletmeye Ait Sertifika
 • Yaş Aralığı:Tüm Yaş Seviyelerine Uygun
 • Eğitim Tipi:Tüm Eğitim Tiplerinde Hizmet Verilmektedir (Online / Yüzyüze Evde / Kursyerinde)
 • Kurs Seviyesi:Tüm Seviyelerde Hizmet Verilmektedir (Başlangıç / Orta Seviye / İleri Seviye )
 • Eğitim Süresi:
 • Ücret Tipi:Aylık
 • Fiyat:
 • Klima
 • Merkezi Isıtma
 • Yangın Merdiveni
 • İnternet
 • Park Yeri
Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir.Üye olmak için tıklayın.
0 5 üzerinden
0 kişi puanladı

Bu kursu önerir misiniz?

İşletme Yetkilisine Sorun

Telefon

Mesaj göndermek için üye olmanız gerekmektedir.Üye olmak için tıklayın.